Dieta 1000 kalorii

Już na początku wspomnę, że dieta 1000 kalorii to według mnie jedna z najskuteczniejszych diet. Odpowiednio stosowana przynosi efekty i nie pozostawia uszczerbku na naszym zdrowiu dlatego każda zdrowa dorosła osoba może ją stosować. Dlaczego dieta jest skuteczna? Dzienne zapotrzebowanie to około 3000 kalorii, przy diecie ograniczamy się do spożycia 1000 kalorii, organizm zaczyna zużywać wtedy zmagazynowany tłuszcz.

Założenie diety jest proste, w ciągu dnia powinniśmy spożyć 1000 kalorii, trochę bardziej kłopotliwe jest liczenie kalorii. Musimy sprawdzać kalorie na każdym kroku. Kolejne założenie to spożywanie małych ilości ale często. Kalorie na cały dzień powinny być odpowiednio rozłożone. Najlepiej aby wyglądało to tak:

  • śniadanie 200 kalorii
  • drugie śniadanie 150 kalorii
  • obiad 350 kalorii
  • podwieczorek 100 kalorii
  • kolacja 200 kalorii

Kolacja powinna być jedzona najpóźniej do godziny 19. Tutaj nie do końca się zgodzę z tą sztywną godziną, wszystko zależy od tego w jakich godzinach chodzimy spać. Ostatni posiłek powinien być zjedzony minimum 2 godziny przed snem. Jeżeli ktoś idzie spać o 20 kolację powinien zjeść najpóźniej o 18, a jeśli ktoś chodzi spać w okolicach północy spokojnie może zjeść kolację koło 20-21. Należy jednak pamiętać, ze wieczorem musimy unikać węglowodanów, na kolację nie będą wskazane między innymi owoce. W ciągu całej diety ograniczyć należy także alkohol, napoje z dużą ilością cukru typu Cola, słodycze, żółty ser, tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, tłuste ryby, czerwone mięso i sól. Jeśli chodzi o przygotowanie potraw najlepiej piec w folii, grillować lub gotować na parze, produkty smażone nie służą diecie. Ostatnia ale jedna z najistotniejszych rzeczy to woda, powinniśmy wypijać około 2 litrów dziennie, może być doprawiona cytryną czy miętą dla smaku. Woda sprawdzi się także w momentach głodu, szklaneczka wody zmniejszy uczucie głodu.

Jakie są moje wrażenia? Dieta przynosi pozytywne efekty, warto ją stosować jeżeli chcemy zrzucić nadmiar kilogramów. Dla mnie 1000 kalorii to troszkę za mało na co dzień ponieważ prowadzę aktywny tryb życia, podniosłam ilość do 1500 kalorii, efekty też są, a czuję się o wiele lepiej.

Czy skorzystać z diety? Jak najbardziej tak, rozsądna dieta na pewno przyniesie dobre rezultaty. Trzeba tylko mieć na uwadze, że osoby ciężko pracujące fizycznie powinny jednak podnieść ilość kalorii w diecie.

Zobacz także

Dodaj komentarz