Naturalne domowe sposoby na walkę z przeziębieniem

Przeziębienie potrafi dać nam w kość, kiedy już nas dopadnie szukamy różnych sposobów na walkę z nim. Wiele osób zjada niemałe ilości tabletek na przeziębienie, które może i doraźnie trochę pomagają ale uodparniają nasz organizm na kolejne działanie tabletek, a także w wielu przypadkach nie służą naszemu zdrowiu. Dlatego bardzo dobrym sposobem na walkę z przeziębieniem jest sięgnięcie po przepisy naszych babek i prababek, które są nie mniej skuteczne od lekarstw. Wiele z tych przepisów zawiera cebule czy czosnek, które działają przeciwwirusowo i bakteriobójczo. Sprawdźcie kilka sprawdzonych sposobów na przeziębienie.

 

Mleko z miodem i czosnkiem – to chyba jeden z najbardziej znanych przepisów na przeziębienie. Co do smaku niestety nie powala, ale za to pomaga walczyć z przeziębieniem. Do zagotowanego mleka dodajemy łyżeczkę miodu, masła i ząbek czosnku. Wszystko razem świetnie się komponuje. Jeżeli nie możecie pić zwykłego mleka spokojnie można użyć mleko bezlaktozowe, migdałowe, ryżowe czy sojowe.

Duża ilość napojów – w trakcie przeziębienia, a szczególnie jeśli mamy gorączkę organizm szybciej się odwadnia. Powinniśmy pić dużą ilość napoi, ciepła herbata, woda, kakao i zdrowe soczki na pewno nam pomogą.

Witamina C – wspomaga odporność organizmu dlatego powinniśmy zjadać jak najwięcej owoców i warzyw, które ją zawierają. Witaminę C znajdziemy w największej ilości w czerwonej papryce. Dobrze wykorzystać również cytrynę czy kiwi.

Czosnek w nosie – może się wydać śmieszny ale pomaga udrożnić nos. Do każdej dziurki wkładamy obrany czosnek i chodzimy tak możliwie długo. Trzeba uważać aby czosnek delikatnie obierać, uszkodzony może podrażnić nasze błony śluzowe.

Woda morska – jest świetny zamiennik zwykłych kropli. Nie podrażnia nosa, a także pomaga go oczyścić.

Grzane wino/piwo – przyjemne, smaczne i pomaga się rozgrzać. Najlepiej napić się przed snem, a później porządnie wypocić. Na pewno pomoże w początkowym stadium przeziębienia. Przy gorączce nie ma nawet co próbować, no i oczywiście musimy pamiętać, że alkoholu nie wolno łączyć z lekami!

Inhalacje – gotujemy wodę, dodajemy do niej rumianek i kilka kropli eukaliptusa. Nachylamy się nad ciepłą wodą i przykrywamy ręcznikiem, taka inhalacja powinna trwać od 10-15 minut jednorazowo, można powtarzać ja 3 razy dziennie. Pomoże nam udrożnić nos, a i przy okazji będzie dobra dla cery :)

 

 

Zobacz także

Dodaj komentarz